Haber

Depremzede Köpek Şila’yla Tedavi Edildi

HATAY’da otomobilin çarpması sonucu kalça kemikleri kırılan ve kalça eklemi çıkan Şila isimli Pekinli köpek, getirildiği Osmaniye’de tedavi altına alındı.

Hatay’da yaşanan deprem sonrası konteynerde yaşamak zorunda kalan Kanal ailesinin Pekinli köpeği Şila’ya, önceki gece otoyolda otomobil çarptı. Araç sürücüsü yoluna devam etti. Sahibi Hakan Kanal, Şila’yı arabasına bindirerek Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye Şubesi’ne götürdü. Kalça kemiklerinin kırıldığı ve kalça ekleminin çıkık olduğu belirlendi. Şila ameliyata alındı ​​ve kalçasına at nalı şeklinde plaka yerleştirildi. Başarılı operasyonun ardından Şila yeniden yürümeye başladı.

Köpeğin sahibi Hakan Kanal, kazanın ardından zor günler geçirdiklerini söyledi. Kanal, “Köpeğimizin öleceğini düşündüğümüz için eşim Deniz ve ben feci bir psikolojiye girdik. Köpeğe çarpan sürücü arkasına bile bakmadan gitti. Kaza sırasında köpeğimizin kemiklerinin kırılma sesini duydum. darbeye. O ve ben bu durumdan çok korktuk. Hatay’da depremden dolayı imkan yok. Önce onu Hatay’da bir veteriner kliniğine götürdük. O da röntgen çekti ama kırık olduğunu söylediler. operasyonun daha uzman bir ekip tarafından yapılması gerekiyor. İmkansızlıklarımızdan dolayı iyice araştırdığımızda HAYTAP’a ulaştık. HAYTAP bizi kabul etti. Tedavi ve sonraki bakım için herhangi bir ücret talep etmediler. Ücretsizdi. “Tedavi yaptılar.” Köpeğimizin ameliyat sonrası bakımı ve bakımı konusunda bizi bilgilendirdi ve tüm süreç hakkında bilgi verdi. Ailemizin bir üyesi olan Şila’mızı bize geri verdiler. Sizlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

GİDERLERİ BAĞIŞLARLA KARŞILANDI

Köpeğin tedavi süreci hakkında bilgi veren HAYTAP Genel Sekreteri Veteriner Hekim Ali Laçinbala, şunları söyledi:

“Bölgedeki sokak hayvanlarına tedavi hizmeti veren HAYTAP Tedavi Merkezi, onlarca cana tedavi sağladı ve sağlamaya da devam ediyor. Şila, depremzedelerden biri olarak tedaviye dahil edilen çocuklarımızın miniklerinden. Kalçasına at nalı şeklinde bir plak yerleştirip ‘toggle pin’ tekniğini kullanarak kırık odağını düzeltti. Kalça eklemini yerine oturttuğumuz başarılı bir ameliyat geçirdi. HAYTAP’ın seçkin isimlerden biri olması bizi gururlandırıyor. Bu tip kırıkların yapılabileceği bölgedeki tesisler.Ameliyattan sonraki dönemde yoğun bakım ünitesinde özel yoğun bakım mamasıyla beslediğimiz canımızın ameliyat masrafı ve 20 günlük tedavi giderleri karşılandı. tamamı ödendi. Bağışlarla karşılandı.”

seydiler-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu