İş

Depremzedelerin istihdamını desteklemek için “İşler ve İnsanlar” platformu kuruldu

Farklı şehirlerde iş arayan depremzedeler için yeni bir platform oluşturuldu. NMT İnsan Kaynakları ve Danışmanlık, depremzedeler ile şirketler arasında aracı köprü görevi görecek “İş ve İnsan” platformunu hayata geçirdi.

‘Bir iş, çok can’ mottosuyla daha fazla depremzedeye istihdam desteği yaratmayı hedefleyen NMT İnsan Kaynakları ve Danışmanlık, iş arayan depremzedeler ile patronlarını buluşturmak için ‘İşler ve İnsan’ platformunu kurdu. NMT İnsan Kaynakları ve Danışmanlık’ın, depremin yıkıcı etkilerine maruz kalan insanların yaşamlarına katkıda bulunmak amacıyla iş dünyasındaki tüm paydaşlarını seferber ederek oluşturduğu platform, sadece depremzedelerin istihdamı için kullanılacak. İş ilanlarına wnp.nmt.com.tr/candidate-register adresinden “İşler ve İnsanlar” istihdam platformuna girilerek başvuru yapılabilir.

Depremzedelere iş imkanı

NMT Kurucu Ortağı Didem Esen, bu platformu temelde şirketin seçme yerleştirme hizmetinin bir modülü olarak geliştirdiklerini belirterek, bildirimlerin artmasının ardından platformu tamamen depremden etkilenen insanların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmaya karar verdiklerini söyledi. iş bulmak için yardıma ihtiyacı olan depremzedelerden. Didem Esen, her kuruluşun verdiği desteğin çok değerli olduğuna dikkat çekerek, bu nedenle her şirketin depremzedelere sağlayacağı istihdam desteğini tek bir platformda birleştirdiklerini söyledi. Esen, depremzedelerin iş olanaklarına kolayca ulaşabilecekleri bu platform sayesinde depremzedelere kullanabilecekleri çok sayıda iş olanağı sunulacağının altını çizdi.

yurtdışındaki patronlara çağrı

Konuyla ilgili yabancı firmalarla kurduğu temaslara dikkat çeken Esen, depremzedelerin kısa sürede iş hayatına dönebilmeleri için farklı çözümler üretmeye yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi. Depremzedelerin kapsayıcı ve sürdürülebilir eylem planlarına ihtiyacı olduğunu düşünen Esen, yurtdışındaki patronları da “İşler ve İnsanlar” platformuna davet ederek siteye ilan vermelerini sağlıyor. Uzaktan çalışabilen depremzedeler için Türkiye’deki firmaların yanı sıra yurtdışındaki firmaların da desteğinin hayati önem taşıdığını söyleyen Esen, özellikle paydaşların desteğiyle yürütülen bu çalışmanın sadece istihdam sağlamakla kalmayıp aynı zamanda sektöre fayda sağlayacağını vurguladı. depremden etkilenenler yaşadıkları travmayı daha çabuk atlatırlar.

Depremzedeler ile işverenleri buluşturan platformda 200’den fazla iş ilanı bulunuyor. – İSTANBUL

sefaatli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu