Haber

Esenler Belediye Başkanı Göksu’dan İmamoğlu’nun “deprem seferberlik planı” açıklamasına tepki

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AK Parti Küme Başkan Yardımcısı ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’daki depremin bütçesini 6 kez azalttığını belirterek, “5 yılda 100 bin konutu dönüştüreceğim. .” “Cumhurbaşkanı’nın 4 yılın sonunda kentsel dönüşüm kapsamında yaptırıp teslim ettiği konut sayısı sıfır.” terimini kullandı.

Esenler Belediyesi’nden yapılan açıklamada, İmamoğlu’nun dün sosyal medya hesabından “İstanbul Deprem Seferberlik Planını açıklayacağım” şeklinde bir tweet paylaştığını hatırlatan İmamoğlu’nun 2019 ve 2020’deki tweetleri de “Deprem Seferberlik Planımızı uyguluyoruz.” paylaşım olarak kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Göksu, “Sayın Cumhurbaşkanı 4 yıldır sadece aynı tweetleri atıyor, deprem ve kentsel dönüşümle ilgili herhangi bir çalışma ve proje hayata geçirmedi” dedi. ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’nun tweet dışında sadece bir çalıştay düzenlediğine işaret eden Göksu, şunları kaydetti:

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı kentsel dönüşüm çalışmalarında sıfırı başardı. İstanbul’daki deprem bütçesini 6 kat azalttı. 2018’de bütçenin yüzde 5,5’i kentsel dönüşüme ayrılırken, 2021 ve 2022’de yüzde 0,89’u” 1, 2023’te ülkenin yüzde 13’ü, yüzde 1,59’u tahsis edildi. ‘5 yılda 100 bin konutu dönüştüreceğim.’ “Cumhurbaşkanı’nın 4 yılın sonunda kentsel dönüşüm kapsamında yaptırıp teslim ettiği konut sayısı sıfır.”

İmamoğlu’nun İBB Meclisi’nde deprem ve kentsel dönüşüm seferberliklerini görmezden geldiğine de değinen Göksu, “İstanbul için en büyük tehdidin deprem olduğunu” söyleyerek, sarsıntının tartışıldığı meclis toplantısına İBB Lideri İmamoğlu’nun katılmadığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu