Haber

Lübnan Hizbullahı: Bölgede büyük bir savaşa yol açacak en ufak bir hata İsrail’i uçuruma sürükler

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallahİsrail büyük bir savaşa neden olacak bir hata yaparsa uçuruma sürükleneceğini ve yok olacağını söyledi.

Nasrallah’ın İsrail’in Güney Lübnan’dan çekilmesinin 23. yıl dönümü münasebetiyle yaptığı konuşma Al-Menar televizyonunda yayınlandı.

Nasrallah, İsrail Askeri İstihbarat Başkanı Aharon Khaliva’nın yaptığı konuşmada, ” Hizbullah hataya çok yakın ve bu bölgesel bir savaşı tetikleyebilir” dedi.yorumlarına yanıt verdi.

Yanlış hesaplamayın. Bölgede büyük bir savaşa neden olacak en ufak bir kusur sizi uçuruma ve yıkıma sürükleyecektir. Rastgele büyük bir savaş tüm sınırları kapsar. Ayrıca meydanları ve tarlaları dolduracak yüzbinlerce savaşçımız var.”Nasrallah, İsrail’in duvarların ve silahların arkasına saklandığını, ülke içinde parçalanmış olduğunu ve Filistin halkıyla herhangi bir müzakerede şartlarını dikte etmekten aciz olduğunu iddia etti.

İsrail Askeri İstihbarat Şefi Aharon Haliva da 22 Mayıs’ta katıldığı bir konferansta Hizbullah’ın hata yapmaya çok yaklaştığını ve bunun bölgesel bir savaşı tetikleyebileceğini söyledi.

Hizbullah’ın askeri tatbikatı

Hizbullah, 21 Mayıs Pazar günü Lübnan’ın güneyinde İsrail sınırına yakın Nabatiah şehrinde askeri tatbikat düzenledi.

Hizbullah’ın aktif olduğu Nabatiye’nin Er-Reyhan bölgesindeki dağlık alanda gerçekleştirilen tatbikatta çok sayıda hafif ve ağır silah kullanıldı.

gungorenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu