Ekonomi

Toprak Mahsulleri Ofisi, 24 Temmuz 2023’te tahıl alımlarına başlayacak.

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) tahıl alımlarına 24 Temmuz 2023’te başlayacağını bildirdi.

Çalkın, Kars’ın her karış toprağının ekilmesi gerektiğine işaret ederek, üretimin çiftçiden olacağını, devletin onlara dayanak olacağını söyledi.

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, “Kars’ımızın en büyük geçim kaynaklarından biri çiftçilik. Gıdaya erişimin her geçen gün azaldığı bir dünyada çiftçimizin üretimi hayati önem taşıyor. Kars topraklarımızın her karışı ekilip değerlendirilmeli. Üretmek devletimizden, size topraktan destek oluyor. Hububat Dairesi, Kars Şube Müdürlüğü ve Akyaka Tesis Ekibi 24 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla hububat alımlarına başlayacak. Randevular 2 Temmuz’da açılacak. 19.00’da TMO Hububat Alım Randevuları http://randevu.tmo.gov.tr ​​adresinden alınmaktadır.

Çalkın, “TMO, ÇKS’de kayıtlı ürün ve üretim miktarına göre hububat alımı yapacağı için, üreticilerimizin randevu almadan önce İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinden ÇKS bilgilerini güncellemesi gerekiyor. Ürün bedeli ödemeleri, ürünün TMO’ya ulaştığı tarihten itibaren 30 gün içinde banka hesaplarına yatırılacak. Hasadın çiftçimize, Kars’ımıza hayırlı, bereketli olmasını diliyorum” dedi. – KARS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu