Haber

ABD basını: Batı, Zelenskiy’i zamanın ondan yana olmadığı konusunda uyardı

Time dergisinde yayımlanan makalede Batılı müttefiklerin Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir ZelenskiyZamanın kendisinden yana olmadığı konusunda kendisini uyardığı belirtildi.

Makalede, ” Batılı liderler Zelenskiy’i zamanın ondan yana olmadığı konusunda gizlice uyarıyor. Ancak onu Putin’le müzakerelere başlamaya zorlama çabaları şu ana kadar sonuç vermedi.”ifadeler kullanıldı.

Genel olarak durum Rusya lideri Vladimir PutinMakalede, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin karşı saldırısının başarısız olduğu ve Batılı ülkelerin sonuçsuz kalan önemli bir projeyi finanse etme konusunda giderek isteksiz hale geldiği vurgulandı.

Daha önce Ukrayna’yı finanse etmek için kullanılan fonların artık İsrail’e destek ve Filistin halkına insani yardım sağlamaya yönlendirildiği de belirtildi.

Son dönemde Batı medyası, Batı’nın Ukrayna çatışmasından yorulduğunu ve Zelenskiy rejimine verilen desteğin zayıfladığını giderek daha fazla dile getirmeye başladı.

Öte yandan Temsilciler Meclisi’nin ardından ABD Senatosu da İsrail ve Ukrayna’ya yönelik ek yardımları içermeyen kesintili devlet finansmanına ilişkin yasa tasarısını kabul etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu