Ekonomi

Yatırımcılar gelişmekte olan piyasa para birimlerine karşı temkinli

Tahvillerle sorunsuz bir Şubat geçirmeyen bir diğer varlık sınıfı, gelişmekte olan piyasa para birimleriydi.

MSCI Gelişen Piyasalar Döviz Endeksi, Şubat ayındaki dolar rallisiyle bu yılki kârını silmek üzere.

Fed faiz patikasının büyük ölçüde geçilmesinin ardından birçok Wall Street fon yöneticisi, gelişen piyasa para birimlerine işaret ederek doların uzun vadeli zayıf eğilimine geri döneceğini öngördü ve MSCI endeksi Ekim’den Şubat başına kadar yüzde 9 ralli yaptı. yatırımcılar gelişmekte olan piyasa para birimlerine yönelirken.

Fon yöneticileri doların getirisi konusunda daha temkinli. Abrdn Yatırım Müdürü James Athey, “Gelişmekte olan piyasa para birimleri çok hızlı yükseldi” dedi. Fed faiz oranlarını yükseltmeyi henüz bitirmedi ve enflasyon görünümüne ilişkin belirsizlik seviyesi yüksek.

Şubat ayında pozitif ayrışan iki yükselen piyasa para birimi, daha avantajlı bir enflasyon döngüsü içinde olan Meksika pesosu ve Peru solu oldu.

Fidelity Fon Yöneticisi Paul Greer, “Latin Amerika para birimleri, enflasyon ve sıkı para politikası döngüsünde diğer gelişmekte olan ülke para birimlerinin önünde. Bu durum bölgenin daha fazla reel faiz sunmasına neden olurken, tahvil ve döviz piyasalarına daha fazla portföy girişinin de önünü açıyor.

honazajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu